strona główna
images/b_100lat.jpg

O. Massimo urodził się w Rzymie 30 marca 1963 r. Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 28 lipca 1982 r., a pierwsze śluby zakonne złożył 30 lipca 1983 r. Śluby wieczyste złożył 8 stycznia 1989 r., a święcenia kapłańskie przyjął 30 września 1989 r.

Po studiach teologicznych na Antonianum w Rzymie uzyskał licencjat z patrystyki.

Był definitorem prowincjalnym, animatorem duszpasterstwa powołań i formacji ciągłej; sekretarz generalny ds. formacji i studiów w latach 2003-2009; wizytator generalny Prowincji Neapolitańskiej i procesu zjednoczenia prowincji północnych Włoch; został wybrany Ministrem Prowincjalnym Prowincji św. Bonawentury (Lazio i Abruzja) 2 lipca 2020 r.

O. Massimo został wybrany na 121. następcę św. Franciszka.